У Шанхаї та інших великих містах Китаю тестують 5G
У великих містах Китаю, в тому числі Шанхаї, тестують мережу 5G. Очікується, що до 2025 року вона стане найбільшою 5G-мережею в світі, розповіли представники галузі під час Mobile World Congress Shanghai.
China Mobile, найбільший в світі мобільний оператор – у нього понад 850 млн користувачів.
В даний час China Mobile проводить випробування 5G в п’яти великих китайських містах: Шанхаї, Пекіні, Сучжоу, Нінбо і Гуанчжоу. Масштабні випробування почнуться з 2018 року. China Telecom також почала тестування 5G в Шанхаї, Гуанчжоу і Пекіні.
До березня 2017 року рівень проникнення мобільного зв’язку 4G в Китаї склав 61%, що в п’ять разів вище, ніж два роки тому. За прогнозами, пік комерційного використання послуг 5G настане в 2020 році, а до 2025 в Китаї зв’язком 5G будуть користуватися 428 млн осіб – це 39% від загального числа користувачів в світі.
Мережі 5G в 20-50 разів швидше, ніж 4G. Прогнозується, що вони змінять автомобільну, транспортну, фінансову, медичну та інші галузі, а також поліпшать економічний стан країни.
Джерело: http://news.finance.ua
Українські оператори не підтримали запровадження 4G - експерт
Голова інвестиційного холдингу Internet Invest Олександр Ольшанський прокоментував InfoResist прийняте напередодні Кабміном рішення про проведення аукціону з продажу ліцензій 4G мобільним операторам.
«Оператори цілком потягнуть озвучену Кабміном суму (понад 6 млрд. грн.). За інсайдерською інформацією мобільні оператори проводили попередні переговори з приводу стартових цін і сказали, що їм це під силу », - розповів експерт. Що ж стосується часу появи технології на українському ринку мобільного зв'язку, то, за словами Ольшанського, треба орієнтуватися на 2019 рік.
«У країні з технологією досить складно. Крім рішення Кабміну, потрібно прийняти цілу низку рішень - самого регулятора, технічно потрібно провести конверсію частот. Відомо, що регулятор налаштований рішуче і є ймовірність, що це трапиться протягом найближчих двох років», - зазначив він. Разом з тим, Ольшанський зазначив, що оператори спочатку відмовлялися від впровадження стандартів 4G - вони ще не повернули витрати на 3G. «Те, що сталося з 4G, це домовленість між операторами і Кабміном. Уряд вирішив, що для країни важливіша якісна мета. Тому трохи поступився в жорсткості самої процедури, а оператори фактично взялися це зробити до 2019 року. Вдалося досягнути певного компромісу, а НКРЗІ повинна спостерігати за процесом», - сказав експерт.
Джерело: http://businessua.com/