Київ та Дніпропетровськ / Суми
Інтернет без обмежень

Новини

21/07/2017 Новини на ринку телекомунікацій

У КІБЕРПОЛІЦІЇ ПОПЕРЕДИЛИ ПРО ЗАГРОЗУ ПОВТОРНОЇ ХАКЕРСЬКОЇ АТАКИ

   Шкідливий вірус може потрапити до комп'ютера не лише через "M.E.Doc"
Кіберполіція не виключає, що існує вірогідність повторення масштабної кібератаки.
     Про це повідомив старший інспектор з особливих доручень департаменту кіберполіції Національної поліції В'ячеслав Марцинкевич, повідомляє Укрінформ.
   За його словами, остання кібератака стала такою масовою і потужною через те, що податкове програмне забезпечення "M.E.Doc", як канал розповсюдження вірусу, мало доступ до усього комп'ютера і досить часто його заносили у виключення в роботі антивірусних програм.
   Таким чином шкідливий код абсолютно без зусиль потрапив до комп'ютерів.
   Марцинкевич додав, що у роботі бізнесу наразі використовуються ще декілька схожих українських спеціалізованих програм.
   "Те саме відбувається із цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії у винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три - невідомо", - заявив експерт.
   Нагадаємо, 27 червня, Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14 години повідомили банки, державні та комерційні підприємства.
   Загалом вірусом були вражені комп'ютерні системи "Укренерго", "Київенерго", "Епіцентр", "Київстар", Vodafone, Lifecell, канал ATR, "Укрзалізниця", Київський метрополітен, Ощадбанк, "Нова Пошта", аеропорт "Бориспіль", мережа заправок WOG, "Укргазвидобування" та інших. Також "під удар" потрапив і сайт Кіберполіції України.
   1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити
     СБУ заявила про причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A
причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком".
   Джерело: https://tsn.ua/

14/07/2017 Новини на ринку телекомунікацій

В Україну «зайшов» найбільший віртуальний мобільний оператор у світі

   Нaціoнaльнa кoмісія, щo здійснює деpжaвне pегулювaння у сфеpі зв'язку тa інфopмaтизaції (НКPЗІ), видaлa мoбільнoму oпеpaтopу «ТpиМoб» кoпію ліцензії нa нaдaння пoслуг мoбільнoгo телефoннoгo зв'язку нa всій теpитopії Укpaїни для пpoвaйдеpa телекoмунікaцій "Lycamobile Укpaїнa".
   Пpo це йдеться нa сaйті pегулятopa.
   ТOВ «ТpиМoб» видaнo кoпію ліцензії нa нaдaння пoслуг pухoмoгo (мoбільнoгo) телефoннoгo зв'язку з пpaвoм технічнoгo oбслугoвувaння тa експлуaтaції телекoмунікaційних меpеж і нaдaння в кopистувaння кaнaлів електpoзв'язку нa всій теpитopії Укpaїни для пpoвaйдеpa телекoмунікaцій ТOВ «ЛAЙКAМOБAЙЛ Укpaїнa» нa всій теpитopії Укpaїни, – йдеться в пoвідoмленні.
   У спільнoму пpес-pелізі "Укpтелекoму" і LycaMobile гoлoвa LycaGroup Aлліpaджa Субaскapaн пoвідoмив пpo oтpимaння ліцензувaння в Укpaїні тa пapтнеpствo "Укpтелекoму" і "ТpиМoб"
.    Це дaсть змoгу нaм poзшиpити пpoпoзицію нaшoгo сеpвісу в pегіoні в нaйближчі тижні. Ми з нетеpпінням чекaємo, щoб дoпoмoгти Укpaїні poзвивaтися як oднoму з нaйвaжливіших pинків Східнoї Євpoпи і ствopити мoжливість для клієнтів кoнтaктувaти з їх близькими – вдoмa і зa кopдoнoм, – нaвoдяться у пpес-pелізі слoвa Субaскapaнa.
   Диpектop "Укpтелекoму" Юpій Куpмaз дoдaв, щo LycaMobile нaдaвaтиме свoї пoслуги в Укpaїні в пapтнеpстві з «ТpиМoб», дoчіpнім мoбільним oпеpaтopoм нaйбільшoгo нaціoнaльнoгo телекoм-oпеpaтopa «Укpтелекoм». Він зaзнaчив, щo «ТpиМoб» пpезентувaв пеpшу в Укpaїні 3G-меpежу, a після зaпуску пoслуги клієнти LycaMobile oтpимaють дoступ дo шиpoкoї кapти пoкpиття oпеpaтopa пo всій кpaїні.
   Дoвідкa. LycaMobile – нaйбільший віpтуaльний мoбільний oпеpaтop в світі, який пpaцює в 22 кpaїнaх і є лідеpoм міжнapoднoгo pинку пеpедoплaчених мoбільних дзвінків, oбслугoвуючи 15 млн. спoживaчів пo всьoму світу. Кoмпaнія булa зaснoвaнa в 2006 poці.
   Джерело: http://dostyp.com.ua/

07/07/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Українські оператори не підтримали запровадження 4G - експерт

  Голова інвестиційного холдингу Internet Invest Олександр Ольшанський прокоментував InfoResist прийняте напередодні Кабміном рішення про проведення аукціону з продажу ліцензій 4G мобільним операторам.
  «Оператори цілком потягнуть озвучену Кабміном суму (понад 6 млрд. грн.). За інсайдерською інформацією мобільні оператори проводили попередні переговори з приводу стартових цін і сказали, що їм це під силу », - розповів експерт. Що ж стосується часу появи технології на українському ринку мобільного зв'язку, то, за словами Ольшанського, треба орієнтуватися на 2019 рік.
  «У країні з технологією досить складно. Крім рішення Кабміну, потрібно прийняти цілу низку рішень - самого регулятора, технічно потрібно провести конверсію частот. Відомо, що регулятор налаштований рішуче і є ймовірність, що це трапиться протягом найближчих двох років», - зазначив він. Разом з тим, Ольшанський зазначив, що оператори спочатку відмовлялися від впровадження стандартів 4G - вони ще не повернули витрати на 3G. «Те, що сталося з 4G, це домовленість між операторами і Кабміном. Уряд вирішив, що для країни важливіша якісна мета. Тому трохи поступився в жорсткості самої процедури, а оператори фактично взялися це зробити до 2019 року. Вдалося досягнути певного компромісу, а НКРЗІ повинна спостерігати за процесом», - сказав експерт.
  Джерело: http://businessua.com/

30/06/2017 Новини на ринку телекомунікацій

У Шанхаї та інших великих містах Китаю тестують 5G

   У великих містах Китаю, в тому числі Шанхаї, тестують мережу 5G. Очікується, що до 2025 року вона стане найбільшою 5G-мережею в світі, розповіли представники галузі під час Mobile World Congress Shanghai.
   China Mobile, найбільший в світі мобільний оператор – у нього понад 850 млн користувачів.
   В даний час China Mobile проводить випробування 5G в п’яти великих китайських містах: Шанхаї, Пекіні, Сучжоу, Нінбо і Гуанчжоу. Масштабні випробування почнуться з 2018 року. China Telecom також почала тестування 5G в Шанхаї, Гуанчжоу і Пекіні.
   До березня 2017 року рівень проникнення мобільного зв’язку 4G в Китаї склав 61%, що в п’ять разів вище, ніж два роки тому. За прогнозами, пік комерційного використання послуг 5G настане в 2020 році, а до 2025 в Китаї зв’язком 5G будуть користуватися 428 млн осіб – це 39% від загального числа користувачів в світі.
   Мережі 5G в 20-50 разів швидше, ніж 4G. Прогнозується, що вони змінять автомобільну, транспортну, фінансову, медичну та інші галузі, а також поліпшать економічний стан країни.
   Джерело: http://news.finance.ua

23/06/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Влада оголосила ціни на ліцензію 4G в Україні - ЗМІ

      Конкурси з продажу ліцензій мають бути підготовлені до кінця 2017 року. Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) прийняла за основу проект змін до постанови уряду, що дозволить регулятору виставити на тендер частоти в діапазоні 2,6 ГГц під 4G. Про це пише ЛІГА.net з посиланням на повідомлення регулятора.
      До 30 грудня комісія буде приймати зауваження і пропозиції до цього проекту.
      "4G - поїхали! Прийняті для громадського обговорення ціни на частоти під 4G, порядок компенсації для діючих користувачів радіочастот і відповідні зміни в План РЧР. Поки тільки для 2600 МГц. Сподіваюся, у великої трійки вистачить здорового глузду запропонувати рішення щодо 1800 МГц", - написав глава НКРЗІ Олександр Животовський на своїй сторінці на Facebook.
      Як пише видання, проектом запропоновано, що 1 МГц у діапазоні 2,6 ГГц для одного регіону буде коштувати трохи більше 1 млн грн. Ліцензії видаватимуться на 15 років.
      Загалом під 4G відведені 80 МГц у чотирьох смугах: 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц та 2685-2690 МГц.
      Таким чином, за підрахунками редакції, одна загальнонаціональна ліцензія у 25 областях (без Криму і Севастополя) на 20 МГц буде коштувати оператору 500 млн грн. НКРЗІ має підготувати до проведення конкурси до кінця 2017 року.
      Нагадаємо, що стартова ціна на ліцензію 3G на 30 МГц на аукціоні у 2015 році була встановлена ??на рівні 2,7 млрд грн.
      Як повідомляв Корреспондент.net, у липні нинішнього року в Україні вперше протестували технологію 4G - LTE TDD у діапазоні 2300 МГц.
      Також заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків заявляв, що в Україні замість 4G відразу може бути запущене п’яте покоління зв’язку. На його думку, може скластися така ситуація, що ліцензування 4G вже не матиме сенсу.
  Джерело: http://biznesoblast.com/

16/06/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Поради українцям, аби заощадити на скасуванні роумінгу в ЄС

  
  З 15 червня між країнами Євросоюзу було скасовано оплату за роумінг, відтак європейці тішаться, оскільки в них з'явилася можливість дешевше дзвонити, виходити в інтернет і відправляти СМС, натомість українцям, які подорожують Європою, варто взяти до уваги деякі аспекти надання послуг мобільного зв'язку в окремих країнах.
  Як повідомляє ТСН, часи в Європі, коли у відпустці дитина могла подивитися в інтернеті кіно, а вже удома на батьків чекав рахунок на кругленьку суму, минули.
  "Це прекрасно, що від роумінгу відмовилися, це була така дурниця! Зараз тільки треба переконатися, що інші країни не зловживатимуть новими правилами. Наприклад, що не будуть їздити в одні країни та купувати там дешевші тарифи, а потім постійно використовувати їх в дорожчих країнах", – розповідає житель Німеччини Антон Дрегерт.
  Водночас зазначається, що купуючи місцеві сім-карти, українцям варто враховувати одну річ – деякі компанії продають "сімки" для використання тільки в одній країні, відтак варто уважно читати контракт.   Також можна запитати у продавця, чи працюватиме картка в іншій країні – до прикладу, купуючи мобільний пакет у Польщі, не завжди є шанс, що він працюватиме у Німеччині.
  Крім того, існує обмеження обсягу інтернету – якщо в одній країні купувати SIM-картку зі 100 гігабайтами інтернету, дуже вірогідно, що за кордоном ви зможете використати тільки частину купленого трафіку. Тому необхідно уточнити – скільки інтернету ви зможете використати в країні призначення.
  Нагадаємо, з 15 червня скасували плату за роумінг під час міжнародних дзвінків між країнами Євросоюзу, щоправда європейцям з інших країн платити доведеться у Швейцарії та у мережах деяких операторів на різних європейських територіях: в Андоррі, Монако, Сан-Марино та Ватикані.
  Крім того, нещодавно президент Петро Порошенко заявив, що українська сторона веде переговори з Євросоюзом про скасування плати за мобільний роумінг.
  Джерело: http://24tv.ua/

09/06/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Українська соцмережа Ukrainians запустила бета-версію: зареєструвалося більше 50 тисяч людей

  Канадська IT-компанія StartupSoft запустила бета-версію української соціальної мережі Ukrainians, яка повинна стати зручним аналогом російських соцмереж. До цього компанія зібрала понад 50 тисяч підписів на запуск проекту. Про це повідомляють Українські Новини.

  Нова соцмережа була створена компанією StartupSoft. В середині травня вони почали збір підписів на створення мережі, щоб визначити, чи потрібен людям новий сервіс та чи варто вкладати в нього гроші. Умовою компанії був збір 50 тисяч підписів до 1 червня.

  Необхідна кількість зацікавлених людей набралася за три дні і StartupSoft випустили бета-версію своєї соціальної мережі меньше ніж через місяць. Поки що в ній недоступні ніякі функції, але вже є можливість зареєструватися через Facebook. Реєстрація займає менше хвилини, потрібно лише ввести свої основні дані і підтвердити пошту. Після цього можна побачити свій профіль, де поки що можна поміняти тільки аватар. Навпроти вкладок "Новини" та "Друзі" відображається кількість зареєстрованих користувачів. Після 100 тисяч створених профілів, розробники впрвадять ці функції в соціальну мережу. Вже зареєструвалось більше 52 тисяч осіб, і кількість користувачів зростає з кожною хвилиною.

  Джерело:https://ukranews.com

02/06/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Українські IT-фахівці масово покидають країну

     Україні не вистачає комп’ютерників. І в цьому наша країна слідує світовим трендам. Адже дефіцит кваліфікованих IT-шників на міжнародному ринку праці тільки загострюється. А кращих з кращих зможуть отримати лише дуже щедрі роботодавці.

     Якщо раніше в нашій країні не вистачало тільки вузькоспеціалізованих IT-фахівців, то тепер не знайти і спеціалістів по веб/діджитал девелопменту.

     "Є маса початківців фахівців, які розглядають наші компанії як майданчик для напрацювання досвіду. А після того, як вони його отримали, переходять або в аутсорс до закордонної компанії або взагалі переїжджають за кордон" – розповіла керуючий партнер агентства CF Digital Ірина Муштіна.

      Джерело: http://technews.com.ua/

29/05/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Студентка економічного університету допоможе створити українську соцмережу

    Завдяки ініціативі випускниці Тернопільської бізнес-школи Олександри Струмчинської буде створена українська соціальна мережа Ukrainians. Допомагати у розробці продукту буде канадська IT компанія StartupSoft.

    Олександра розповідає, що після блокування російських соцмереж виникла потреба створити український аналог. На меті було зібрати 50 тисяч підписів за тиждень, проте вже необхідна кількість підписів була зібрана лише за 4 дні. На даний момент налічується більше 70 тисяч підписників.

    Зараз даний проект ще розробляється і вже за декілька тижнів почне своє існування.

    Джерело: http://www.vision.ternopil.ua/

19/05/2017 Новини на ринку телекомунікацій

"Яндекс" отримає збитки від українських санкцій у розмірі 7 млрд рублів

     Кожен українець, який відмовився від користування російськими соцмережами, завдає збитків економіці РФ.

     Російська компанія "Яндекс" отримає збитки від українських санкцій у розмірі 7 млрд рублів. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" розповів керівник служби з питань інформаційної безпеки РНБО Валентин Петров.

     "Яндекс" вже порахував свої збитки від санкцій – це 7 млрд рублів. Акції "Яндексу" впали на 1,3 млрд доларів за одну добу. Це все несплачені податки, не витрачені на оборону Російської Федерації, це згорнута програма "Армати", винищувачів п'ятого покоління, флоту і так далі", - сказав він.

     Член політради партії "УКРОП" Дмитро Сіманський у свою чергу зазначив, що кожен українець, який відмовився від користування російськими соцмережами, завдає збитків економіці РФ.

     "Кожна людина, яка не зайшла у "ВКонтакте" чи в "Одноклассники", або не скористалася поштою mail.ru – це людина, яка завдала збитків Росії. Рішення РНБО завдало дуже суттєвих збитків російському бізнесу, який контролюється Кремлем, і воює проти України", - сказав Сіманський.

     Нагадаємо, 16 травня, російські соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

    Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів".

     Президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

    Джерело: https://tsn.ua

17/05/2017 Новини на ринку телекомунікацій


ШАНОВНИЙ АБОНЕНТ!

     Оператор місцевого зв’язку Фізична особа-підприємець Череда Г.В. (надалі – Оператор зв’язку) висловлює Вам свою подяку за співпрацю та повідомляє, що згідно указу Президента України Петра Порошенка від 15 травня 2017 року № 133/2017 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від "28" квітня 2017 року (http://www.president.gov.ua/documents/1332017-21850), Оператор зв’язку змушений заблокувати у власній мережі доступ до соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», Mail.Ru Group, до всіх сервісів «Яндекса» і інших ресурсів передбачених даним законом.

     Також повідомляємо, що розблокування вище зазначених соціальних мереж та сервісів відбудеться з моменту скасування відповідної забори чинним законодавством України.

 

Дякуємо за порозуміння  з повагою                                 ФОП Череда Г.В.

15/05/2017 Зміна тарифу на послуги за скороченим номером 109

Шановний абонент!

    Інформуємо Вас про зміну тарифу з надання довідково-інформаційних послуг в мережі фіксованого телефонного зв’язку за скороченими номерами 109.

    З 01черавня 2017 року будуть діяти наступні абонентські тарифи на контент-послуги із розрахунку за одну довідку:

Назва послуги Розмір плати, грн., без ПДВ
  Довідкова послуга за скороченим номером 109  
1 Здійснення пошуку інформації по одному запиту про номер телефону, за повними даними 4,17

Примітки:

1.Контент-послуги за скороченими номерами 109 надаються за наявності технічної можливості.

2.Кількість запитів споживача на отримання довідкової інформації за один телефонний дзвінок обмежується трьома, не залежно чи була знайдена інформація в базі даних.

3.Тарифікація здійснюється за кожну надану довідку (один номер телефону), тобто тарифікується кожен окремий випадок надання інформації на запит споживача. У разі відсутності запитуваної інформації в базі даних, споживач повідомляється про це і довідка вважається не наданою, а плата не стягується.

4.Споживач інформується про назву контент-послуги, її вартість та інші умови її надання до моменту фактичного отримання такої послуги. Споживачу надається можливість підтвердити свою згоду на отримання послуги чи відмовитись від неї без стягнення плати.


З повагою Фізична особа-підприємець Череда Г.В.

12/05/2017 Новини на ринку телекомунікацій

"Укртелеком" відновив зв'язок на сході України після пошкодження телеком-кабелів 

    Внаслідок пошкодження магістральних каналів у першій половині дня 11 травня абоненти оператора в Дніпропетровській області не могли здійснювати міжміські дзвінки, а у жителів підконтрольних Україні територій Донецької області був відсутній доступ до інтернету.

    Найбільший український оператор фіксованого зв'язку компанія «Укртелеком» відновила зв'язок у Дніпропетровській та Донецькій областях після того, як зловмисники в ніч на 11 травня пошкодили телекомунікаційні кабелі оператора, що забезпечують зв'язком схід України.

     Як повідомила УНІАН прес-служба «Укртелекому», внаслідок пошкодження магістральних каналів у першій половині дня 11 травня абоненти оператора в Дніпропетровській області не могли здійснювати міжміські дзвінки, а у жителів підконтрольних Україні територій Донецької області був відсутній доступ до інтернету.

     «Завдяки злагодженій роботі бригад «Укртелекому» вже відновлено надання послуг зв'язку в Дніпрі та області, де вночі було перерізано й пошкоджено телекомунікаційні кабелі. Також відновлено надання послуг абонентам Донецької області (підконтрольна Україні територія), які також постраждали від дій зловмисників», – йдеться в коментарі прес-служби.

     Як раніше повідомляв директор із корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов на своїй сторінці в мережі Facebook, невідомі особи неподалік Новомосковська в двох місцях перерізали канал Новомосковськ – Павлоград, а також перебили кабелі в Дніпрі на ділянках Дніпро – Кринички та Дніпро – Кам'янське. Близько 11 години зловмисники пошкодили також кабель на ділянці Волноваха – Мар'їнка.

     За словами Шуранова, на місцях пошкодження працювали чотири бригади.

     Про факти цілеспрямованого пошкодження телекомунікаційних мереж оператор повідомив Національну поліцію та Службу безпеки України.

     Як повідомляв УНІАН, згідно з даними голови асоціації «Телас» Леоніда Ошерова, за підсумками 2016 року збитки найбільших гравців телекомунікаційного ринку від пошкодження телекомунікаційних мереж становили понад 400 млн грн.

     У 2016 році кількість крадіжок кабелю оператора «Укртелеком» становила 18 тис., що на 30% більше, ніж у 2015 році, а з початку цього року – вже понад 25 тис.

     Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку пропонує запровадити кримінальну відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж.

     «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого зв'язку України. Компанія надає послуги зв'язку майже 8 млн абонентів фіксованої телефонії та послуги швидкісного інтернету понад 1,6 млн клієнтів.

     Контрольний пакет акцій компанії належить групі українського бізнесмена Ріната Ахметова «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).

Джерело: https://economics.unian.ua

05/05/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Команда радіоаматорів Чернігівщини стала абсолютним чемпіоном України

    На чемпіонатах України з радіозв'язку команда радіоаматорів Чернігівщини стала абсолютним чемпіоном, виборовши перші місця у всіх трьох видах змагань - на коротких хвилях телеграфом, телефоном та телетайпом.
    "У березні-квітні цього року відбулися чемпіонати України з радіозв`язку на коротких хвилях телеграфом, телефоном та телетайпом. Команда радіоаматорів Чернігівщини вперше в історії незалежної України стала абсолютним чемпіоном, виборовши перші місця у всіх трьох змаганнях", - зазначається у повідомленні.
    За інформацією Чернігівського обласного відділення Ліги радіоаматорів України, чернігівські радіоспортсмени впевнено йшли до перемоги упродовж останніх років: у 2015-му вони мали 5-те місце у телеграфному, 3-тє - у телефонному і 2-ге - у телетайпному чемпіонатах. Наступного року, відповідно, два перших місця і друге. І ось нарешті стали абсолютними чемпіонами України з радіозв`язку на коротких хвилях.
    Цю перемогу у складі команди виборювали 27 спортсменів Чернігівщини, в тому числі 6 майстрів спорту України та колишнього СРСР, 8 кандидатів у майстри спорту України (кмс) та 6 першорозрядників. Під час змагань 9 радистів підвищили свій рівень, виконавши нормативи кмс, 1-го та 2-го розрядів.
    У складі команди працювали як ветерани, так і молоді люди з віковим розривом 60 років. Найстарший спортсмен - майстер спорту СРСР Олександр Козаченко 1944 р.н. з Прилук, наймолодша - першорозрядниця, а після чемпіонату вже кмс Карина Косиченко 2004 р.н. з Носівки.
    Загалом у чемпіонатах України з радіозв'язку на коротких хвилях брали участь 36 колективних та 213 індивідуальних радіостанцій з 21 області України та м. Києва.

    Джерело: https://www.ukrinform.ua

28/04/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Нові можливості і терміни запуску в Україні п'ятого покоління мобільного зв'язку

   П'яте покоління мобільного зв'язку буде здатне видавати швидкості до 10 Гбіт/с.

   Британські консультанти з Analysys Mason очікують, що в п'ятому поколінні мобільного зв'язку пікова швидкість зросте до 10 Гбіт/с. Для порівняння, в поколінні 3G максимальна швидкість становить 42-63 Мбіт/с, а в 4G — до 1 Гбіт/с.

   Середній час затримки, яке в 3G і 4G становить 150 мс і 50 мс, у новому стандарті має впасти до рівня менше 5 мс. Це критично важливий параметр, наприклад, для автономного транспорту.

   Одна базова станція третього і четвертого покоління може обслуговувати в середньому, відповідно, 50 і 500 активних сполук. Для 5G нормою має стати 1 млн підключень на 1 квадратному кілометрі.

   Всі ці новітні можливості дозволять надавати не тільки класичну послугу мобільного інтернету для смартфонів на швидкості до 10 Гбіт/с. Реальністю стануть підключені автомобілі, розумні міста, інтелектуальні лічильники, віддалена хірургія, віртуалізація і автоматизація виробничих процесів.

   Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) на своїй World Radio Conference в 2019 році повинен прийняти єдине для всього світу розподіл радіочастот для 5G. До 2020 року основним панівним стандартом у світі залишиться 4G.Першими країнами, які випробують зв'язок нового покоління, будуть Японія і Південна Корея. Остання пообіцяла розгорнути мережу 5G до зимових Олімпійських ігор 2018 року. Японія збирається запустити нове покоління зв'язку до 2020 року.Широкомасштабне впровадження п'ятого покоління мобільного зв'язку очікується з 2025 року. Приблизно до цього часу можна очікувати появу 5G і в Україні.

Джерело: https://infokava.com

21/04/2017 Новини на ринку телекомунікацій

У PEOPLEnet залишилось покриття тільки в Харківській та Дніпропетровській області


   ПрАТ «Телесистеми України (TM PEOPLEnet) скорочує покриття до двох областей. Про це повідомляє прес-служба компанії.
   "Доводимо до Вашого відома, що в зв’язку з оптимізацією мережі рухомого (мобільного) зв’язку PEOPLEnet, з 1 травня 2017 року відбудуться зміни території покриття у Київській та Запорізькій областях.
   З оновленим переліком населених пунктів можна ознайомитися у розділі «Покриття».
   Джерело: http://peoplenet.ua/

14/04/2017 Новини на ринку телекомунікацій

4G наступає. Регулятор вперше вирішив розіграти LTE-ліцензії

     Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), прийняла рішення видати на конкурсних або тендерних засадах ліцензії на користування радіочастотним ресурсом з використанням радіотехнології мобільного зв'язку четвертого покоління (4G/LTE) в 12 областях, а також Севастополі і Криму.

    Про це повідомила прес-служба відомства.

    Таке рішення НКРЗІ прийняла на підставі висновків і пропозицій, отриманих за результатами виконання науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України та розробці пропозицій щодо впровадження системи мобільного зв'язку четвертого покоління (4G/LTE). 

    Так, ліцензії будуть видані у Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Вінницькій, Сумській, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Львівській, Тернопільській і Чернігівській областях. Крім того, ліцензії будуть видані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. 

    Джерело:http://biz.nv.ua/

04/04/2017 Новини компанії

                              Змінено реквізити компанії та номера особових рахунків абонентів

           Оператор місцевого  зв’язку Фізична особа - підприємець Череда Григорій Васильович (надалі – Оператор зв’язку ЧЕРЕДА)  висловлює Вам свою подяку за співпрацю та повідомляє, що з 1.04.2017 року змінюються реквізити за якими необхідно проводити оплату за користування послугами Інтернет. А саме, -  замість оплати на рахунок банку з російським капіталом «ВТБ», з 1 квітня 2017 року оплату необхідно проводити за наступними новими банківськими реквізитами:

АТ "Ощадбанк" МФО: 322669., ДРФО: 2820212974 р/р : 26000300462329 ФОП Череда О.Г.

 

У зв’язку з зміною банківських реквізитів, Ваш особовий рахунок, який необхідно  вказувати при проведенні оплати з надання послуг Інтернет також було змінено.

Новий Ваш особовий рахунок зазначено у квитанції на оплату за послуги Інтернет, що додається до цього повідомлення, а також його можливо уточнити:

-        в абонентському відділі  Оператора зв’язку ЧЕРЕДА за телефонами:

044-467-52-22., 467-53-33 ( в м. Києві) .,

044-251-00-00., 251-00-01 ( в Київській області)

0542 -650-000 в м. Суми та Сумська область

-        на сайті Оператора Череда в розділі Особиста сторінка абонента: http://chereda.net/viewpage.php

24/03/2017 Новини на ринку телекомунікацій

Найбільші мобільні оператори України об’єднались заради впровадження 4G

   Найбільші мобільні оператори України зуміли знайти спільну мову і домовитися про обмін радіочастотним ресурсом в діапазоні 1800 МГц. Про це розповів  голова НКРЗІ Олександр Животовський на своїй сторінці в Facebook.

    За його словами, телеком-регулятор спершу виставить на продаж смуги в діапазоні 2,6 ГГц, якими готовий поділитися оператор ММДС Україна. Мова йде про дві смуги по 40 МГц. Він отримає компенсацію в розмірі 25% від стартової ціни чотирьох або п’яти лотів, на які будуть поділені радіочастоти. Животовський також заявив, що початкова вартість 4G-ліцензій в складе 2,3 мільярди гривень.

    За словами голови НКРЗІ, для проведення 4G-конкурсу ще потрібні кілька рішень Кабміну. В даний момент це питання розглядається урядом. Якщо всі нюанси будуть улагоджені, 4G-тендер в діапазоні 2,6 ГГц відбудеться в другому або третьому кварталі поточного року.

    Другим на черзі стане конкурс з розподілу ліцензій зв’язку четвертого покоління в діапазоні 1800 МГц. Спершу Київстар, lifecell і МТС Україна повинні повернути державі всі частоти в цьому діапазоні (2х75 МГц), а потім регулятор виставить їх на торги.

    Згідно з розрахунками британських консультантів з Analysis Mason, початкова вартість радіочастот в діапазоні 1800 МГц повинна скласти майже 4 мільярди гривень. Принцип конверсії передбачений і в цьому випадку, підкреслив Олександр Животовський, тому кожен оператор, який здасть частоти, зможе розраховувати на компенсацію до 25% від їх вартості.

    «Сподіваюся, встигнемо провести тендери ще в цьому році», – заявив глава НКРЗІ. За його словами, держава за підсумками проведення двох 4G-конкурсів повинна отримати не менше 6,3 мільярдів гривень.

    Джерело:http://invaders.com.ua/

    Наші

  контакти:

(0542) 65-00-00 Багатоканальний 095 368-08-68 MTS 068 634-87-38 KYIVSTAR